Spring Series 2 - Warsash

WPNSA

Results are provisional as of 13.51 on 9th May 2021

Open Fleet

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Club HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st 56954 Cardiff Bay Yacht Club Jamie Cook Will Martin (2.0) 1.0 1.0 2.0 6.0 4.0
2nd 55517 Warsash SC Lizzie Beardsall Emmy Walker 1.0 (18.0) 4.0 1.0 24.0 6.0
3rd 56342 Trearddur Bay/ Welsh Harp Callum Davidson-Guild Syzmon Matyjaszczuk 3.0 2.0 (6.0) 5.0 16.0 10.0
4th 54482 Royal Lymington YC Henry Heathcote Hector Bennett 4.0 (16.0) 2.0 11.0 33.0 17.0
5th 56007 HISC & BCYC Julia Staite Bettine Harris (12.0) 3.0 5.0 10.0 30.0 18.0
6th 55842 Emsworth SC Megan Farrer Ellie Ruish 6.0 (23.0) 10.0 3.0 42.0 19.0
7th 56108 Great Moor SC & Yorkshire Dale SC Alice Davis Oliver Rayner (13.0) 5.0 11.0 4.0 33.0 20.0
8th 56467 HISC & Blackwater SC Kuba Staite Joey Taylor (9.0) 6.0 7.0 7.0 29.0 20.0
9th 53645 Shustoke SC & Stone SC Scarlett Cawthorne Cally Terkelsen 7.0 (22.0) 8.0 9.0 46.0 24.0
10th 55854 Bough Beech SC & Chipstead SC Joe Warwicker Hugo Valentine 11.0 4.0 12.0 (14.0) 41.0 27.0
11th 55634 Lymington Town SC & Oxford SC Harry George Arlo Braund 8.0 11.0 9.0 (17.0) 45.0 28.0
12th 56339 Notts County SC & Chew Valley Lake SC Heather Quinn Finlay Oliver 5.0 15.0 (19.0) 13.0 52.0 33.0
13th 56091 Draycote Water SC Imogen Wade Iain Blake (14.0) 10.0 13.0 12.0 49.0 35.0
14th 54785 Warsash SC & Cardiff Bay SC Mathias Potter Ellie Thomas 10.0 (28.0 BFD) 18.0 8.0 64.0 36.0
15th 57004 Upper Thames SC & Shustoke SC Ollie Meadowcroft Oscar Cawthorne (20.0) 17.0 14.0 6.0 57.0 37.0
16th 54487 Draycote Water SC Kt Byne Lia Horne 17.0 (19.0) 3.0 18.0 57.0 38.0
17th 53959 Cardiff Bay & Oxford SC Ellie Creighton Bea Greenfield (19.0) 8.0 16.0 15.0 58.0 39.0
18th 52062 West Kirby SC & RLYC Freya Sewell Molly Dowson McGill 16.0 9.0 (28.0 DNF) 22.0 75.0 47.0
19th 54059 Poole YC Oli Hale Tom Clayton 18.0 13.0 17.0 (20.0) 68.0 48.0
20th 54983 Warsash & Goring Thames SC Louise Davis Alicia Condie (23.0) 7.0 20.0 23.0 73.0 50.0
21st 52565 Poole YC & Burghfield SC Emily Smith Arthur Bailey (24.0) 14.0 15.0 21.0 74.0 50.0
22nd 54483 Draycote Water SC & Cransley SC Millie Irish Charlie Guyett 15.0 20.0 (23.0) 16.0 74.0 51.0
23rd 54059 Poole YC & Royal Southern YC Amber Hale Gabs Burton (22.0) 12.0 22.0 19.0 75.0 53.0
24th 52000 Burghfield SC & Starcross YC Clara Jones Toby Griffen 21.0 21.0 21.0 (26.0) 89.0 63.0
25th 52566 Warsash SC Eloise Hutchings Frances Daubery (26.0) 24.0 25.0 24.0 99.0 73.0
26th 51423 Warsash SC Immi Rees Ffion Cerroto 25.0 25.0 24.0 (27.0) 101.0 74.0
27th   Shustock SC & Cardiff Bay YC Ralph Cawthorne Sophie Hankins 27.0 (28.0 BFD) 26.0 25.0 106.0 78.0



Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com